שבוע השייט ה-17 ע"ש רס"ן אסף אסולין

 

 

ארוע השייט הגדול ביותר בישראל בו 2000 שייטים מפליגים ומתחרים בדגמים שונים יתקיים בשבוע הבא מול חופי תל אביב בפעם ה-17.  שבוע השייט נקרא על שם  רב סרן אסף אסולין ז"ל, שנפל במבצע חומת מגן.

 

*התמונות באדיבות הצלם – איתמר גרינברד

 

הים התיכון יהיה שוקק חיים ערב הפסח ותחילת האביב עם אליפות ישראל לנוער במפרשיות ובגלשני רוח, עם גביע האביב ליאכטות מנמל יפו עד נמל תל אביב, שיוט הפועל – אליפות תל אביב הפתוחה, משט אסף לצופי ים בנמל יפו ובאליפות תל אביב בחתירה ימית בחוף הילטון דרום. בכל אלה ניתן יהיה לחזות משובר הגלים הצמוד למרינה של תל אביב.

 

מועדון הפועל תל אביב, איגוד השייט, עיריית תל אביב-יפו, צופי ים ישראל ויפו, הפורום לקידום השייט, חברת אתרים ומרכז דניאל לחתירה, כל אלה חברו יחד על מנת להנציח את זכרו של אסף, תל אביבי, בוגר, רכז שכבה ומדריך בשבט צופי יפו עד יום נפילתו כמפקד פלוגה הנדסית קרבית של הצנחנים ביום האחרון של חומת מגן כשהיה בראש חייליו בקסבה של שכם, ביום השואה,יום הקרבות האחרון, רבע שעה לפני הפסקת האש, מירי בטעות של צלף כוחותנו.

 

אף בימי שירותו הצבאי בקבע הדריך אסף את חוג ההורים ביפו, ממש עד יום נפילתו. אסף היה חובב ספורט  והתמקד בענפי הספורט הימי כגון: סקי מים, גלשני רוח , גלישת גלים,  הפלגה בסירות תחרותיות  וביאכטות.

 

 

 

בשבת (13.4) יתקיימו שלושה אירועים המשתלבים על קו החוף של תל – אביב.

 

בשיוט הפועל ישתתפו כל המועדונים מנהריה ועד אילת, כ-400 שייטים על 370 כלי שייט בדגמי שונים על ארבעה מסלולים מחוף תל ברוך עד הדולפינריום במרחק של 500 מטר מהחוף.

 

שיוט גביע האביב ליאכטות יתקיים בין סי אנד סאן לבין נמל יפו וחזרה בהשתתפות 260 שייטים על 40 יאכטות, והן יבצעו סיבוב על סלע האנדרומדה בכניסה לנמל.

 

משט אסף של צופי ים יפו יתקיים בהשתתפות 450 חניכים מהכנרת ועד אשקלון, על 55 סירות בהפלגה קבוצתית.

 

 

 

 

 

 

* אליפות ישראל לנוער בדגמי המפרשיות, הגלשנים והסירות השונות לגילאים הצעירים משמשת כמבחן כניסה לסגלי נבחרות ישראל, שתייצגנה את המדינה באליפויות העולם ואליפויות אירופה בדגמים השונים בהמשך השנה, ועל כן היא חשובה מאוד עבור הצעירות והצעירים.

 

 

 

 

 

קצת עלינו

ימית סחר הוקמה בשנת 1973, על ידי דורון עזרא ואיתן פרידלנדר.
בתחילת דרכה, עסקה החברה בייצור מוצרים לשימוש ימי, כיום בימית בעיקר עוסקים בייבוא
מוצרים מתחום היאכטות והסירות, גלישת גלים, קייט-סרף , גלישת רוח וביגוד מתאים לפעילויות אלו.
בין היתר משווקת – למועדוני השייט והגלישה, חנויות ואנשים פרטיים.

קרא עוד