מה צריך לכושר שייט

כושר שייט הוא מסמך המאשר שהציוד וכלי השייט שלכם כשירים ובטוחים לשימוש. המסמך נדרש רק עבור כלי שייט המבוססים על מנוע ואורכם עולה על 7 מטרים. בכדי לקבל את אישור כושר שייט אתם צריכים לעבור מספר שלבים כאשר השלב הסופי הוא קביעת מועד לטסט וביצוע הבדיקה של הציוד וכלי השייט. אישור זה נדרש עבור כל כלי שייט פרטי ויש להוציא אותו כל שנתיים כשהתשלום מתבצע אונליין באתר של משרד התחבורה. במאמר הבא נפרט על שלבי התהליך ועל האופציה הנוחה ביותר לקניית הציוד הנדרש לטסט הבא שלכם.

מה התהליך לקבלת רישיון משיט?

התהליך לקבלת האישור לכושר השייט מחולק ל-3 שלבים עיקריים. בשלב הראשון תצטרכו כאמור לשלם אגרה דרך אתר של משרד התחבורה. לאחר ששילמתם את האגרה אתם תקבלו מייל עם רישיון המשיט והרישיון יהיה בתוקף רק לאחר שתעברו את הטסט, בדומה לתהליך תשלום על אגרת רישוי של רכב. בשלב הבא אתם צריכים לקבוע את מועד הטסט למיקום הקרוב ביותר לבית שלכם (מתבצע באפליקציית MY VISIT). במהלך הטסט צוות מוסמך יבדוק את ציוד השייט שלכם, כולל את התקינות של כלי השייט וציוד מיגון. מומלץ לפנות לחנות מקצועית המתמחה בכלי שייט בכדי לקנות את כל הציוד המתאים למבחן הכשירות.

איזה ציוד צריך לקבלת הרישיון?

בכדי לקבל אישור כושר שייט רשמי, אתם צריכים מספר אביזרים. בין האביזרים והציוד הנדרש לכם אפשר למצוא אפודות ציפה, עוגן לסירה, מטפים, תיקי עזרה ראשונה ומראות איתות. אנחנו בחברת ימית סחר יכולים לספק לכם את כל הציוד הנדרש לבדיקת כשירות השייט ולסייע לכם להתכונן היטב לקראת בדיקת הכשירות. מכיוון שאתם משלמים אגרה וכל התהליך לוקח זמן, מומלץ לעבור את המבחן בפעם אחת בצורה מושלמת ולא לעשות אותו כמה פעמים. הציוד שאנחנו מייבאים לישראל עומד בכל התקנים הנדרשים לבדיקות כשירות שייט והוא מיוצר בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות ימית.

איך מזמינים ציוד לבדיקת כושר שייט?

בכדי להכין את כלי השייט שלכם לבדיקת כושר שייט, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ליצור איתנו קשר דרך מספר הטלפון המופיע באתר ואנחנו בחברת ימית סחר נדאג לספק לכם את כל הציוד הנדרש בכדי לעבור את מבחן הכשירות בהצלחה. אנחנו מציעים לכם מחיר משתלם במיוחד ישירות מהיבואן לצרכן ללא פערי תיווך הקיימים ברוב החנויות האחרות לציוד כלי שייט.

קצת עלינו

ימית סחר הוקמה בשנת 1973, על ידי דורון עזרא ואיתן פרידלנדר.
בתחילת דרכה, עסקה החברה בייצור מוצרים לשימוש ימי, כיום בימית בעיקר עוסקים בייבוא
מוצרים מתחום היאכטות והסירות, גלישת גלים, קייט-סרף , גלישת רוח וביגוד מתאים לפעילויות אלו.
בין היתר משווקת – למועדוני השייט והגלישה, חנויות ואנשים פרטיים.

קרא עוד